Мы в СМИ

Юрисконсульт LECON Дычка Анжелика предоставила комментарий Газеті по- українські в связи с изменениям правил регстарции недвижимосты ( материал предоставлен на сайте на языке оригинала)

Від 1 січня набули чинності зміни до закону про держреєстр прав на нерухоме майно.  — Тепер реєструвати нерухомість можуть усі нотаріуси — не лише державні. Послуга має стати доступнішою — не треба буде стояти в черзі до держреєстратора. Так хочуть позбутися корупції. Але систему потрібно відпрацювати. Поки що є багато спірних питань, — говорить 24-річна Анжеліка Дичка, юрисконсульт компанії "Лєкон".

Подробнее...

Комментарий партнера юридической компании LECON Лилии Секелик. Тема: Об организации Интернет торговли

Згідно п.1. ст . 45 Господарського кодексу, підприємництво в Україні здійснюється в будь-яких організаційних формах, передбачених законом, на вибір самого бізнесмена. Виходячи з практики, скажу, що найчастіше цей вибір залежить від того з ким підприємець починає власну справу. На мій, погляд, найпростіший шлях - реєстрація одного з компаньйонів в якості фізичної особи - підприємця.

Подробнее...

Комментарий партнера юридической компании LECON Лилии Секелик. Тема: О своем чужом бизнесе

Діюче законодавство не передбачає ані такого порядку створення підприємства, ані тим паче відповідного договору.

Відповідно до ст. 52 Цивільного кодексу та ст. 128 Господарського кодексу фізична особа-підприємець несе відповідальність по зобов''язанням, пов''язаним із підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, за виключенням випадків , передбачених законом. Таким чином, та сама інша людина буде нести відповідальність за бізнес в цілому, а не тільки, наприклад, за збереження обладнання.

Подробнее...

Комментарий партнера юридической компании LECON Лилии Секелик. Тема: О регистрации бизнеса в Украине

Згідно зі ст. 42 Конституції України, кожен, включаючи і громадян інших країн, має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. Стало бути іноземцям, за умови їх легалізації (реєстрації) відповідно до постанови Кабміну № 150 від 15.02.12р.Про затвердження Порядку продовження терміну перебування та продовження або скорочення терміну тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України , при реєстрації бізнесу необхідно пройти майже такі ж процедури, як і громадянам України.

Подробнее...

Комментарий партнера юридической компании LECON Лилии Секелик. Тема: Последствия при незаконном трудоустройстве

Якщо особа систематично реалізує товар в магазині, то вона є продавцем. А тому наявний факт використання підприємцем найманої праці. Згідно зі ст. 21 і 24 Кодексу законів про працю, у разі використання фізособою - підприємцем найманої праці між ним і працівником має укладатися трудовий договір, причому обов''язково у письмовій формі.

Подробнее...

Комментарий партнера юридической компании LECON Лилии Секелик. Тема: Об установке биотуалетов

Біотуалети - це тимчасова споруда (ТС). Їх розміщення регулюється відповідним Порядком, затвердженим наказом Мінрегіону № 244 від 21.10.11р. Згідно з цим документом, підставою для встановлення біотуалетів є паспорт прив''язки ТС до місцевості. Для його отримання підприємець повинен звернеться до виконавчого органу місцевої ради з заявою, написаною у довільній формі, приклавши до нього:

Подробнее...

Комментарий партнера юридической компании LECON Марины Матющенко. Тема: О предоставлении услуг нерезиденту

Якщо мова йде про систематичне наданні послуг особі, в даному випадку - компанії - нерезиденту України, то виходячи з норми в якості суб''єкта підприємницької діяльності, краще – фізособи-підприємця. Взаємовідносини ж можна оформити або договором про надання послуг, або агентським договором. Крім цього нерезидент може видати українському підприємцеві відповідну довіреність.

Подробнее...

Комментарий партнера юридической компании LECON Марины Матющенко. Тема: О распределении бизнеса

Якщо бізнес зареєстрований як приватне підприємство (ПП), то можу сказати, що судова практика з приводу його розподілу неоднозначна. Правда, останні тенденції тлумачення норм ст.61 Сімейного кодексу (СК), в якій йдеться про об''єкти права спільної сумісної власності подружжя (а це будь-яке майно за винятком виведеного з цивільного обороту), свідчать, що дружина має шанси на отримання половині в бізнесі, який формально належить її чоловікові. 19 вересня 2012 Конституційний Суд виніс рішення № 17-рп/2012 у справі № 1-8/2012, в якому говориться, що положення ч.1 ст. 61 СК треба розуміти так, що статутний капітал і майно ПП є об''єктом такого права.

Подробнее...

Комментарий партнера юридической компании LECON Лилии Секелик. Тема: О детских аттракционах

Спочатку власнику слід з''ясувати, чи підходить його ділянка під ігровий майданчик, для чого необхідно отримати консультацію у місцевому органі земельних ресурсів. Якщо земля сільськогосподарського призначення, то можуть виникнути проблемі, оскільки, відповідно до Земельного кодексу, такі ділянки використовуються їхніми власниками виключно у рамках відповідних вимог до них.

Подробнее...
  • 03680, г.Киев, ул. Соломенская, 5 офис 1002
  • +380 (44) 361-56-14
  • +380 (44) 361-56-14
  • Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Мы на карте

Напишите нам

Обратная связь

Ваше сообщение успешно отправлено

Подписка на рассылку

Будьте в курсе наиболее актуальных правовых новостей и событий