Комментарий партнера юридической компании LECON Лилии Секелик. Тема: О регистрации бизнеса в Украине

Згідно зі ст. 42 Конституції України, кожен, включаючи і громадян інших країн, має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. Стало бути іноземцям, за умови їх легалізації (реєстрації) відповідно до постанови Кабміну № 150 від 15.02.12р.Про затвердження Порядку продовження терміну перебування та продовження або скорочення терміну тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України , при реєстрації бізнесу необхідно пройти майже такі ж процедури, як і громадянам України.

Наприклад, при реєстрації в якості фізособи- підприємця іноземцю, як і громадянам України, необхідно буде надати держреєстратору за місцем свого проживання наступні документи, передбачені ст. 42 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців :

  • заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця;
  • копію довідки про реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (далі - Держреєстр . – Ред.);
  • копію про сплату реєстраційного збору;

При цьому слід зазначити, що процедура реєстрації в Держреєстрі, копії довідки про яку необхідно подати держреєстратору, для іноземців трохи відрізняється від тієї, яку проходять українці. Відповідно до наказу Мінфіну № 1588 від 09.12.11р. Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів разом з подачею до податкової інспекції за місцем свого проживання облікової картки фізособи - платник податків (а вона одночасно є заявою для реєстрації в Держреєстрі) громадянину іншої країни потрібно надати завірену копію паспорта або іншого документа, що посвідчує його особу, плюс її офіційний переклад українською мовою.

Реєстрація в Держреєстрі за загальним правилом здійснюється протягом п''яти робочих днів з дати подачі податківцям облікової картки, а видачі копії довідки - за відповідною заявою іноземця або його представника.

(Текст приведен на языке оригинала).

Опубліковано: "БИЗНЕС" №11, 18.03.2013 р.

  • 03680, г.Киев, ул. Соломенская, 5 офис 1002
  • +380 (44) 361-56-14
  • +380 (44) 361-56-14
  • Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Мы на карте

Напишите нам

Обратная связь

Ваше сообщение успешно отправлено

Подписка на рассылку

Будьте в курсе наиболее актуальных правовых новостей и событий