Комментарий партнера юридической компании LECON Лилии Секелик. Тема: Об организации Интернет торговли

Згідно п.1. ст . 45 Господарського кодексу, підприємництво в Україні здійснюється в будь-яких організаційних формах, передбачених законом, на вибір самого бізнесмена. Виходячи з практики, скажу, що найчастіше цей вибір залежить від того з ким підприємець починає власну справу. На мій, погляд, найпростіший шлях - реєстрація одного з компаньйонів в якості фізичної особи - підприємця.

При невеликих обсягах планованого доходу оптимальним є реєстрація підприємця платником єдиного податку і вибір відповідної групи цих платників відповідно до ст . 291-300 Податкового кодексу (далі - . ПК. - Ред ).

Тут важливо і те, що такі підприємці звільняються від необхідності використовувати реєстратори розрахункових операцій та сплачувати збір за провадження певних видів господарської діяльності (тобто їм не потрібен торговий патент) . Згідно пп.267.1.2 . п.267.1 ст.267 ПК, платниками цього збору є суб''єкти господарювання ( юр. та фізособи - підприємці) та їх структурні (відокремлені) підрозділи, які здійснюють торгівлю в пунктах реалізації товарів (у кіосках, кафе, складах - магазинах і т.д. ), а також надають платні побутові послуги, перелік яких затверджений постановою Кабміну № 1258 від 29.12.2010 р.. Патент необхідний і при торгівлі валютними цінностями в обмінних пунктах, а також при здійсненні діяльності у сфері розваг. Виняток складає організація державних грошових лотерей, а також відео -і комп''ютерних ігор (про це див. на www.business.ua БІЗНЕС № 46 від 12.11.12 р., стор.8 - Ред.). Важливо й те, що відповідно до п.291.6 ст. 291 ПК, платники єдиного податку зобов''язані здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі , тобто готівкою , і (або) за безготівковим розрахунком (на вибір підприємця - .Ред ) .

При реєстрації фізособи- підприємця, який вирішив зайнятися торгівлею через інтернет, ніяких додаткових документів, відповідно до Закону Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців , не потрібно.

Відповідно до цього Закону державна реєстрація фізосіб - підприємців здійснюється держреєстратором виключно у виконкомі міської ради обласного центру або в районній , районній у містах Києві та Севастополі держадміністраціях за місцем проживання цієї фізичної особи . Іншими словами, підприємцю слід реєструватися за місцем прописки (реєстрації). Воно й буде податковим адресою.

(Текст приведен на языке оригинала).

Опубліковано: "БИЗНЕС" №13, 01.04.2013 р.

  • 03680, г.Киев, ул. Соломенская, 5 офис 1002
  • +380 (44) 361-56-14
  • +380 (44) 361-56-14
  • Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Мы на карте

Напишите нам

Обратная связь

Ваше сообщение успешно отправлено

Подписка на рассылку

Будьте в курсе наиболее актуальных правовых новостей и событий