Комментарий партнера юридической компании LECON Марины Матющенко. Тема: О предоставлении услуг нерезиденту

Якщо мова йде про систематичне наданні послуг особі, в даному випадку - компанії - нерезиденту України, то виходячи з норми в якості суб''єкта підприємницької діяльності, краще – фізособи-підприємця. Взаємовідносини ж можна оформити або договором про надання послуг, або агентським договором. Крім цього нерезидент може видати українському підприємцеві відповідну довіреність.

Відповідно до Податкового кодексу, бізнесмен може сам вибрати систему оподаткування. Якщо він буде перебувати на загальній системі, сума винагороди, що отримується за надання послуг нерезиденту, буде включатися в загальний річний дохід підприємця обкладатися за ставкою 15% (17%). Крім того, йому доведеться сплачувати до бюджету єдиний соціальний внесок ( ЄСВ ) .

Підприємець може вибрати і спрощену систему оподаткування. На мій погляд, для подібної діяльності найбільш підходить третя група платників єдиного податку. Фізособи - підприємці, що входять в цю групу, або не мають найманих працівників, або у трудових відносинах з ними можуть одночасно перебувати не більше 20 осіб. Річний обсяг доходу при цьому не повинен перевищувати 3 млн. грн. Розмір же сплачуваного єдиного податку становить 3 % доходу, якщо сплачується ПДВ, і 5% доходу - якщо ПДВ включається до його складу. Плюс ЄСВ.

(Текст приведен на языке оригинала).

Опубліковано: "БИЗНЕС" №23, 10.06.2013 р.

  • 03680, г.Киев, ул. Соломенская, 5 офис 1002
  • +380 (44) 361-56-14
  • +380 (44) 361-56-14
  • Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Мы на карте

Напишите нам

Обратная связь

Ваше сообщение успешно отправлено

Подписка на рассылку

Будьте в курсе наиболее актуальных правовых новостей и событий