Рибне господарство

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі» від 08.12.2015 року № 867-VIII (дата набрання чинності 01.01.2016 року, електронний ресурс: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/867-19) скасовано 22 дозвільні документи та адміністративні послуги у сфері АПК, із них 7 стосуються виключно рибного господарства.
Так, скасовано ліцензії для риболовецьких підприємств, окрім тих, які здійснюють вилов у водах за межами юрисдикції України й потребують ліцензії відповідно до вимог міжнародних регулівних організацій.

У 2016 році для рибальства в акваторії України рибалкам необхідно буде отримати лише дозвіл, де буде зазначена інформація про водойми, знаряддя лову й дозволений для промислу вид риби.

Строк видачі дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України, а також за межами юрисдикції України для суден, що здійснюють океанічний промисел, скорочено з 30 до 10 днів. Крім того, скорочено перелік бюрократичних підстав для відмови у видачі дозволу.

Держрибагентство скасовує ведення окремого реєстру гідротехнічних споруд рибогосподарських водних об'єктів - він стане складовою загального Державного електронного реєстру рибогосподарських водних об'єктів, який з'явиться в Україні 2016 року й буде наданий у вільному доступі.

Передбачена ліквідація низки адмінпослуг Держрибагентства, зокрема:

  • з ведення обліку суб'єктів господарювання - виробників консервів і пресервів із водних біоресурсів і присвоєння таким суб'єктам номерів(застаріла технологія виробництва пресервів безпосередньо на кораблях не відповідає європейським стандартам і не використовується в Україні);
  • з обліку зовнішньоекономічних договорів (контрактів) про рибогосподарську продукцію для визначення рівня індикативних цін на такі товари (дублює функцію Державної фіскальної служби);
  • з атестації педагогічних працівників навчальних закладів I рівня акредитації, які належали до сфери управління Держрибагентства, але поки перейшли до підпорядкування Міносвіти.

Як бачимо, для ведення промислового рибальства все одно знадобиться отримання спеціальних дозвільних документів.

  • 03680, г.Киев, ул. Соломенская, 5 офис 1002
  • +380 (44) 361-56-14
  • +380 (44) 361-56-14
  • Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Мы на карте

Напишите нам

Обратная связь

Ваше сообщение успешно отправлено

Подписка

Рассылки Subscribe.Ru
Право в Украине - теория и практика
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.