Ми в пресі

Юрисконсульт LECON Дичка Анжеліка надала коментар Газеті по-українськи щодо змін правил реєстрації нерухомості

Від 1 січня набули чинності зміни до закону про держреєстр прав на нерухоме майно.  — Тепер реєструвати нерухомість можуть усі нотаріуси — не лише державні. Послуга має стати доступнішою — не треба буде стояти в черзі до держреєстратора. Так хочуть позбутися корупції. Але систему потрібно відпрацювати. Поки що є багато спірних питань, — говорить 24-річна Анжеліка Дичка, юрисконсульт компанії LECON.

Детальніше...

Коментар партнера юридичної компанії LECON Лілії Секелик. Тема: Про дитячі атракціони

Спочатку власнику слід з''ясувати, чи підходить його ділянка під ігровий майданчик, для чого необхідно отримати консультацію у місцевому органі земельних ресурсів. Якщо земля сільськогосподарського призначення, то можуть виникнути проблемі, оскільки, відповідно до Земельного кодексу, такі ділянки використовуються їхніми власниками виключно у рамках відповідних вимог до них.

Детальніше...

Коментар партнера юридичної компанії LECON Марини Матющенко. Тема: Про розподіл бізнесу

Якщо бізнес зареєстрований як приватне підприємство (ПП), то можу сказати, що судова практика з приводу його розподілу неоднозначна. Правда, останні тенденції тлумачення норм ст.61 Сімейного кодексу (СК), в якій йдеться про об''єкти права спільної сумісної власності подружжя (а це будь-яке майно за винятком виведеного з цивільного обороту), свідчать, що дружина має шанси на отримання половині в бізнесі, який формально належить її чоловікові. 19 вересня 2012 Конституційний Суд виніс рішення № 17-рп/2012 у справі № 1-8/2012, в якому говориться, що положення ч.1 ст. 61 СК треба розуміти так, що статутний капітал і майно ПП є об''єктом такого права.

Детальніше...

Коментар партнера юридичної компанії LECON Марини Матющенко. Тема: Про надання послуг нерезидентові

Якщо мова йде про систематичне наданні послуг особі, в даному випадку - компанії - нерезиденту України, то виходячи з норми в якості суб''єкта підприємницької діяльності, краще – фізособи-підприємця. Взаємовідносини ж можна оформити або договором про надання послуг, або агентським договором. Крім цього нерезидент може видати українському підприємцеві відповідну довіреність.

Детальніше...

Коментар партнера юридичної компанії LECON Лілії Секелик. Тема: Про встановлення біотуалетів

Біотуалети - це тимчасова споруда (ТС). Їх розміщення регулюється відповідним Порядком, затвердженим наказом Мінрегіону № 244 від 21.10.11р. Згідно з цим документом, підставою для встановлення біотуалетів є паспорт прив''язки ТС до місцевості. Для його отримання підприємець повинен звернеться до виконавчого органу місцевої ради з заявою, написаною у довільній формі, приклавши до нього:

Детальніше...

Коментар партнера юридичної компанії LECON Лілії Секелик. Тема: Наслідки при незаконному працевлаштуванні

Якщо особа систематично реалізує товар в магазині, то вона є продавцем. А тому наявний факт використання підприємцем найманої праці. Згідно зі ст. 21 і 24 Кодексу законів про працю, у разі використання фізособою - підприємцем найманої праці між ним і працівником має укладатися трудовий договір, причому обов''язково у письмовій формі.

Детальніше...

Коментар партнера юридичної компанії LECON Лілії Секелик. Тема: Про реєстрацію бізнесу в України

Згідно зі ст. 42 Конституції України, кожен, включаючи і громадян інших країн, має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. Стало бути іноземцям, за умови їх легалізації (реєстрації) відповідно до постанови Кабміну № 150 від 15.02.12р.Про затвердження Порядку продовження терміну перебування та продовження або скорочення терміну тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України , при реєстрації бізнесу необхідно пройти майже такі ж процедури, як і громадянам України.

Детальніше...

Коментар партнера юридичної компанії LECON Лілії Секелик. Тема: Про свій чужий бізнес

Діюче законодавство не передбачає ані такого порядку створення підприємства, ані тим паче відповідного договору.

Відповідно до ст. 52 Цивільного кодексу та ст. 128 Господарського кодексу фізична особа-підприємець несе відповідальність по зобов''язанням, пов''язаним із підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, за виключенням випадків , передбачених законом. Таким чином, та сама інша людина буде нести відповідальність за бізнес в цілому, а не тільки, наприклад, за збереження обладнання.

Детальніше...

Коментар партнера юридичної компанії LECON Лілії Секелик. Тема: Про організацію інтернет торгівлі

Згідно п.1. ст . 45 Господарського кодексу, підприємництво в Україні здійснюється в будь-яких організаційних формах, передбачених законом, на вибір самого бізнесмена. Виходячи з практики, скажу, що найчастіше цей вибір залежить від того з ким підприємець починає власну справу. На мій, погляд, найпростіший шлях - реєстрація одного з компаньйонів в якості фізичної особи - підприємця.

Детальніше...
  • 03680, м.Київ, вул. Солом'янська, 5 офіс 1002
  • +380 (44) 361-56-14
  • +380 (44) 361-56-14
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ми на мапі

Напишіть нам

Contact us

Your message has been sent sucessfully

Підписка на розсилку

Будьте в курсі найбільш актуальних правових новин і подій