Коментар партнера юридичної компанії LECON Марини Матющенко. Тема: Про надання послуг нерезидентові

Якщо мова йде про систематичне наданні послуг особі, в даному випадку - компанії - нерезиденту України, то виходячи з норми в якості суб''єкта підприємницької діяльності, краще – фізособи-підприємця. Взаємовідносини ж можна оформити або договором про надання послуг, або агентським договором. Крім цього нерезидент може видати українському підприємцеві відповідну довіреність.

Відповідно до Податкового кодексу, бізнесмен може сам вибрати систему оподаткування. Якщо він буде перебувати на загальній системі, сума винагороди, що отримується за надання послуг нерезиденту, буде включатися в загальний річний дохід підприємця обкладатися за ставкою 15% (17%). Крім того, йому доведеться сплачувати до бюджету єдиний соціальний внесок ( ЄСВ ) .

Підприємець може вибрати і спрощену систему оподаткування. На мій погляд, для подібної діяльності найбільш підходить третя група платників єдиного податку. Фізособи - підприємці, що входять в цю групу, або не мають найманих працівників, або у трудових відносинах з ними можуть одночасно перебувати не більше 20 осіб. Річний обсяг доходу при цьому не повинен перевищувати 3 млн. грн. Розмір же сплачуваного єдиного податку становить 3 % доходу, якщо сплачується ПДВ, і 5% доходу - якщо ПДВ включається до його складу. Плюс ЄСВ.

(Текст наведено на мові оригіналу).

Опубліковано: "БИЗНЕС" №23, 10.06.2013 р.

  • 03680, м.Київ, вул. Солом'янська, 5 офіс 1002
  • +380 (44) 361-56-14
  • +380 (44) 361-56-14
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ми на мапі

Напишіть нам

Contact us

Your message has been sent sucessfully

Підписка на розсилку

Будьте в курсі найбільш актуальних правових новин і подій