Коментар партнера юридичної компанії LECON Марини Матющенко. Тема: Про розподіл бізнесу

Якщо бізнес зареєстрований як приватне підприємство (ПП), то можу сказати, що судова практика з приводу його розподілу неоднозначна. Правда, останні тенденції тлумачення норм ст.61 Сімейного кодексу (СК), в якій йдеться про об''єкти права спільної сумісної власності подружжя (а це будь-яке майно за винятком виведеного з цивільного обороту), свідчать, що дружина має шанси на отримання половині в бізнесі, який формально належить її чоловікові. 19 вересня 2012 Конституційний Суд виніс рішення № 17-рп/2012 у справі № 1-8/2012, в якому говориться, що положення ч.1 ст. 61 СК треба розуміти так, що статутний капітал і майно ПП є об''єктом такого права.

Якщо бізнес здійснюється у вигляді госптовариства і мова йде про розділі корпоративних прав та його майна, то відповідно до роз''яснення Пленуму Верховного Суду № 11 від 21.12.07р. Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, про розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя акції в акціонерному товаристві також можуть бити об''єктом вищеназваного права і предметом поділу між подружжям, якщо вони були придбані за їх загальне кошти. При цьому внесок у статутний капітал госптовариства (наприклад, ТОВ) об''єктом цього права не є, оскільки, відповідно до ст.13 Закону Про господарські товариства, власником майна, переданого йому засновниками та учасниками, є саме суспільство.

Що ж до нежитлового приміщення магазину, то якщо воно було придбано під час шлюбу, дружина за загальним правилом має право, але його половину.

(Текст наведено на мові оригіналу).

Опубліковано: "БИЗНЕС" №9, 04.03.2013 р.

  • 03680, м.Київ, вул. Солом'янська, 5 офіс 1002
  • +380 (44) 361-56-14
  • +380 (44) 361-56-14
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ми на мапі

Напишіть нам

Contact us

Your message has been sent sucessfully

Підписка на розсилку

Будьте в курсі найбільш актуальних правових новин і подій