Юрисконсульт LECON Дичка Анжеліка надала коментар Газеті по-українськи щодо змін правил реєстрації нерухомості

Від 1 січня набули чинності зміни до закону про держреєстр прав на нерухоме майно.  — Тепер реєструвати нерухомість можуть усі нотаріуси — не лише державні. Послуга має стати доступнішою — не треба буде стояти в черзі до держреєстратора. Так хочуть позбутися корупції. Але систему потрібно відпрацювати. Поки що є багато спірних питань, — говорить 24-річна Анжеліка Дичка, юрисконсульт компанії LECON.

Наприклад, ви купуєте квартиру. Раніше в таких випадках нотаріус — давав виписку з Єдиного держреєстру на спеціальному бланку. Тепер у законі зазначено, що цю довідку можна видавати на стандартному аркуші паперу. Без підпису й печатки державного реєстратора. Простіше кажучи, вам видають звичайний листок із надрукованою інформацією. Деякі нотаріуси убезпечують себе, ставлять на ньому печатку й підпис. Ніби підтверджують факт реєстрації. Чи має значення таке візування, у законі не сказано. Реєстрація майна коштує від 140 гривень до 7 тисяч гривень. Якщо хочете оформити в той же день — платите 7 тисяч. Інакше отримаєте документи через п'ять діб. Тут виникає проблема: гроші за житло вносите одразу, а власником будете визнані майже за тиждень. Протягом цього часу можуть з'явитися нові власники квартири чи на неї накладуть арешт. Тож, аби не втратити гроші й нерухомість, людям доведеться переплачувати.

Довідки з держреєстру можна замовити самостійно на сайті Міністерства юстиції. Документи паперової та електронної форм мають однакову юридичну силу.

Джерело: http://gazeta.ua/articles/real-estate-newspaper/_zminili-pravila-reyestraciyi-neruhomosti/677033

  • 03680, м.Київ, вул. Солом'янська, 5 офіс 1002
  • +380 (44) 361-56-14
  • +380 (44) 361-56-14
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ми на мапі

Напишіть нам

Contact us

Your message has been sent sucessfully

Підписка на розсилку

Будьте в курсі найбільш актуальних правових новин і подій