Роз’яснення ДФС України звичайних цін при нарахуванні ПДВ

Вінницькі податківці на своєму сайті зауважили, що детального алгоритму чи методики «звичайного» ціноутворення наразі немає. В пп. 14.1.71 та пп. 14.1.219 ПКУ встановлено, що звичайною ціною вважається ціна товарів, робіт чи послуг, визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено Кодексом. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.

Ринковою є ціна, за якою товари (роботи, послуги) передаються іншому власнику за умови, що продавець бажає передати такі товари (роботи, послуги), а покупець бажає їх отримати на добровільній основі.

Згідно із загальними правилами нарахування ПДВ, які наведені у ст. 188 ПКУ, якщо платник ПДВ продаватиме покупні товари, то ПДВ має нараховуватися на їх договірну вартість, при цьому база оподаткування не може бути нижчою за ціну їх придбання. Якщо ж продаються самостійно виготовлені товари чи послуги, то база для нарахування ПДВ не може бути нижчою за звичайні ціни, які склалися на момент постачання аналогічних активів.

Для уникнення негативних наслідків у вигляді донарахування податкових зобов'язань з ПДВ та фінансових санкцій під час податкових перевірок, платнику доцільно періодично проводити маркетингові дослідження і документувати їх результати, в яких має бути чітко зафіксовано, що на момент постачання ціна на власні товари чи послуги відповідала рівню звичайних цін, враховуючи аналогічні за характеристиками активи, умови та час постачання тощо.

Податківці наголосили, що є перелік окремих операцій, під час здійснення яких Податковим кодексом встановлено конкретні умови застосування звичайних цін, зокрема:

• якщо ціни на товари (роботи, послуги) підлягають державному регулюванню (крім встановлення мінімальних або індикативних цін), звичайною вважається ціна, встановлена відповідно до правил такого регулювання;

• у разі встановлення державою мінімальної ціни, звичайною вважається ціна, визначена сторонами договору, але не нижче за мінімальну чи індикативну ціну;

• якщо під час здійснення операції є обов'язковим проведення оцінки, то звичайною ціною є оціночна вартість;

• якщо обов'язковість проведення аукціону передбачено законом, звичайною вважається ціна, яка склалась за його результатами;

• якщо продаж активу, переданого в заставу позичальником з метою забезпечення вимог кредитора, здійснюється у примусовому порядку згідно із законодавством, звичайною є ціна, сформована під час такого продажу.

  • 03680, м.Київ, вул. Солом'янська, 5 офіс 1002
  • +380 (44) 361-56-14
  • +380 (44) 361-56-14
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ми на мапі

Напишіть нам

Contact us

Your message has been sent sucessfully

Subscribe

Рассылки Subscribe.Ru
Право в Украине - теория и практика
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.