Роз’яснення ДФС України щодо недопущення контролюючих органів до перевірки

Податківці у листі від 14.09.2016 р. № 9679/М/99-99-13-04-02-14 (електронний ресурс: http://cct.com.ua/2016/14.09.2016_9679.htm) нагадали, що посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у визначених випадках, належним чином оформлених копій наказу та направлення на проведення перевірки, службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Непред'явлення, не надіслання цих документів або пред'явлення документів, оформлених з порушенням встановлених вимог, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки. Відмовляти у допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначених в абз. 5 п. 81.1 ст. 81 ПК України, не дозволяється.

У разі відмови у допуску складається акт, який засвідчує факт відмови.

Безпідставна відмова платника податків від проведення перевірки, а також вчинення будь-яких інших дій з метою уникнення проведення перевірки може бути підставою для вжиття контролюючими органами таких заходів:

  • застосування арешту майна платника податків, відмінного від коштів, на підставі прийняття рішення керівником (заступником керівника) органу ДФС, обґрунтованість якого повинна бути перевірена судом протягом 96 годин;
  • звернення до адміністративного суду із позовом (поданням) про застосування арешту коштів на рахунках у банку платника податків, зокрема щодо зупинення видаткових операцій.
  • 03680, м.Київ, вул. Солом'янська, 5 офіс 1002
  • +380 (44) 361-56-14
  • +380 (44) 361-56-14
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ми на мапі

Напишіть нам

Contact us

Your message has been sent sucessfully

Subscribe

Рассылки Subscribe.Ru
Право в Украине - теория и практика
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.