Роз’яснення ДФС України щодо фіксування нереальних господарських операцій

ДФС України листом від 16.05.2016 р. № 16872/7/99-99-14-02-02-17 (електронний ресурс: http://www.interbuh.com.ua/ru/documents/onenews/101514) направила до своїх підрозділів Методичні рекомендації з фіксування в актах перевірок результатів відпрацювання документально оформлених платниками податків нереальних господарських операцій з товарами.

Методрекомендації визначають загальні положення з формування доказової бази щодо документально оформлених нереальних господарських операцій з постачання (продажу)/одержання (купівлі) товарів платниками податків - учасниками ймовірних схем ухилення від оподаткування ПДВ та документування результатів їх відпрацювання в актах перевірок, зокрема позапланових, проведених на підставі пп. 78.1.4 ПК України.

Такі рекомендації можуть використовуватися при дослідженні:

  • нереальних господарських операцій з постачання послуг за винятком положень щодо неможливості здійснення господарської операції у зв'язку із відсутністю факту (джерела) законного введення в обіг ідентифікованого товаром та/або його реального задекларованого виробництва;

  • операцій з перерахування коштів в рахунок попередньої оплати за винятком положень, що стосуються документального оформлення руху товару;

  • при проведенні документальних позапланових перевірок продавців, які мають ознаки ризикових платників податків, з питання достовірності та повноти нарахування ними зобов'язань з податку, які контролюючі органи зобов'язані здійснювати за заявою із скаргою покупця відповідно до норм п. 201.10 ПК України.

Методрекомендації не застосовуються при формуванні доказової бази щодо невідповідності застосованої платником податків для бази оподаткування ПДВ звичайної ціни на самостійно виготовлені товари, які ним реально постачаються, рівню ринкових цін.

  • 03680, м.Київ, вул. Солом'янська, 5 офіс 1002
  • +380 (44) 361-56-14
  • +380 (44) 361-56-14
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ми на мапі

Напишіть нам

Contact us

Your message has been sent sucessfully

Subscribe

Рассылки Subscribe.Ru
Право в Украине - теория и практика
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.