Роз’яснення ДФС України щодо подання декларації у разі не отримання доходу

ДФС України відповіла на запитання, чи зобов'язані підприємці-єдинники, які не мають показників або об'єктів декларування (оподаткування), подавати податкову декларацію платника єдиного податку.

Передусім нагадаємо, що згідно з п. 49.2 ПК України за період, в якому не здійснювалася господарська діяльність (не виникав об'єкт оподаткування), подавати звітність з прочерками не потрібно.

Але контролери трактують цю норму для кожного податку по-своєму. Зокрема, вони вважають, що підприємці-єдинники повинні подавати звітність за «бездохідний» період.

Такий висновок було зроблено виходячи з п. 40.1 ПК України, яким передбачено, що у разі якщо іншими розділами ПК України або законами з питань митної справи визначається спеціальний порядок адміністрування окремих податків, зборів, платежів, то використовуються правила, визначені в такому іншому розділі або законі з питань митної справи.

Оскільки порядок адміністрування єдиного податку визначений іншим розділом, то підприємці, які не мають показників або об'єктів, що підлягають декларуванню (оподаткуванню), зобов'язані подавати податкову декларацію.

Таку позицію контролери підтримують відповідно і для платників єдиного податку - юросіб, а також при поданні звітності з рентної плати. У цьому разі ДФС України вважає, що власне наявність дозволу вже зобов'язує подавати звітність.

Нагадаємо, Мінфін наказом від 19.06.2015 р. № 578 затвердив нові форми декларацій для платників єдиного податку. Тепер форми декларацій приведено у відповідність з чинним законодавством і в них враховано всі зміни, пов'язані з реформою спрощеної системи з 01.01.2015 р.

  • 03680, м.Київ, вул. Солом'янська, 5 офіс 1002
  • +380 (44) 361-56-14
  • +380 (44) 361-56-14
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ми на мапі

Напишіть нам

Contact us

Your message has been sent sucessfully

Subscribe

Рассылки Subscribe.Ru
Право в Украине - теория и практика
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.