Роз’яснення ДФС України щодо оподаткування ПДВ операцій з роздрібної реалізації підакцизних товарів

Податківці у листі від 19.07.2016 р. № 15530/6/99-99-15-03-02-15 (електронний ресурс: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69277.html) розглянули нюанси визначення бази оподаткування ПДВ і складання податкової накладної у разі реалізації платником ПДВ - суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (у т. ч. палива).


Так, база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг на митній території України визначається відповідно до ст. 188 ПКУ та вираховується шляхом множення кількості (об'єму, обсягу) поставлених товарів/послуг на їх ціну (без ПДВ).
Для коректного заповнення податкової накладної за такими операціями платник податку має враховувати те, що ПДВ становить 20 % бази оподаткування та додається до ціни товарів/послуг, а не вираховується з неї.
Такого порядку визначення бази оподаткування та сум ПДВ необхідно дотримуватись також при формуванні рахунків на часткову сплату (аванс) за поставлені або ті, що підлягають поставці товари/послуги.
При отриманні платником ПДВ, який не здійснює роздрібної торгівлі пальним, суми авансових платежів як оплати за пальне, яке буде поставлене у майбутньому, база оподаткування ПДВ визначається виходячи із суми таких отриманих платежів.

  • 03680, м.Київ, вул. Солом'янська, 5 офіс 1002
  • +380 (44) 361-56-14
  • +380 (44) 361-56-14
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ми на мапі

Напишіть нам

Contact us

Your message has been sent sucessfully

Subscribe

Рассылки Subscribe.Ru
Право в Украине - теория и практика
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.