Електронний документообіг при валютних операціях з клієнтами

Правління Національного банку України затвердило постанову від 04.08.2016 року № 366 (електронний ресурс: https://bank.gov.ua/document/download?docId=34787443, дата набрання чинності: 12 серпня 2016 року), якою надав можливість банкам та їх клієнтам застосовувати сучасні комунікаційні технології та електронні документи, копії документів в електронній формі під час купівлі та перерахування іноземної валюти.


Зокрема, уповноважені банки зможуть здійснювати купівлю, обмін та перерахування іноземної валюти для клієнтів на підставі не лише оригіналів документів, як було раніше, а й їх копій, які клієнти можуть подавати як в електронній, так і в паперовій формі.
Копії документів в електронній формі мають бути засвідчені електронним цифровим підписом та подаватися до банку за допомогою програмно-технічного комплексу "клієнт-банк", "клієнт-Інтернет-банк" тощо.
Вимога до подання лише оригіналів зберігається виключно стосовно документів про джерела походження гривні для фізичних осіб-нерезидентів.
Окрім того, банки зможуть не проставляти відмітки на копіях та оригіналах документів, на підставі яких була куплена або переказана іноземна валюта. Натомість банки будуть самостійно здійснювати контроль за обсягами купленої іноземної валюти та визначати порядок його проведення.

  • 03680, м.Київ, вул. Солом'янська, 5 офіс 1002
  • +380 (44) 361-56-14
  • +380 (44) 361-56-14
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ми на мапі

Напишіть нам

Contact us

Your message has been sent sucessfully

Subscribe

Рассылки Subscribe.Ru
Право в Украине - теория и практика
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.