Документы для импорта продуктов из Испании

ВОПРОС

Какие документы необходимы для поставки сыра, вина, оливкового масла, апельсинов из Испании в Украину? Все в заводской упаковке. Какие документы, разрешения и т.д. потребуют на таможне для импорта в Украину?

ОТВЕТ
Митний кодекс України (надалі – МК України) містить перелік обов'язкових вимог для поміщення товарів у режим імпорту. Зокрема, особа на яку покладається дотримання вимог вищезазначеного митного режиму, повинна:

1) подати органу доходів і зборів, що здійснює випуск товарів, документи на такі товари;

2) сплатити митні платежі, якими відповідно до законів України обкладаються товари під час ввезення на митну територію України в режимі імпорту;

3) виконати встановлені відповідно до закону вимоги щодо заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності - це контроль з боку митних органів за додержанням заборон та обмежень, встановлених лише законами, у відношенні окремих видів товарів.

Перш за все, відповідно до МК України та наказу Мінфіна "Про встановлення порядку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами" від 30 травня 2012 р. № 634 суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності беруться на облік митним органом при першому здійсненні операцій з товарами. Тому необхідно звернутися до митного органу для взяття на облік шляхом подання картки обліку особи, яка здійснює операції з товарами, за встановленою законом формою.

МК України передбачено попереднє повідомлення органу доходів і зборів про ввезення товарів на митну територію України такими документи та відомостями:

а) заява встановленої форми про намір здійснити ввезення товарів на митну територію України (попереднє повідомлення або попередня митна декларація);

б) відомості про найменування, обсяг (кількість) та вартість товарів, які планується ввезти на митну територію України;

в) вид транспорту, яким планується здійснити ввезення товарів на митну територію України;

г) назва пункту пропуску через державний кордон України (органу доходів і зборів), через який планується ввезення товарів;

ґ) відомості про документи, що підтверджують дотримання встановлених відповідно до закону заборон та(або) обмежень щодо пропуску товарів через митний кордон України.

На сьогоднішній день відповідно до ст.335 МК України під час переміщення продукції, через митний кордон України в органи доходів і зборів в паперовій або електронній формі надаються такі документи та відомості (наприклад, при перевезенні автомобільним транспортом):

1) документи на транспортний засіб, зокрема ті, що містять відомості про його державну реєстрацію (національну належність);

2) транспортні (перевізні) документи (міжнародні товаротранспортні накладні - CMR);

3) визначений актами Всесвітнього поштового союзу документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності);

4) комерційні документи (за наявності) на товари, що перевозяться, які містять відомості, зокрема, про найменування та адресу перевізника, найменування країни відправлення та країни призначення товарів, найменування та адреси відправника (або продавця) та отримувача товарів;

5) відомості про кількість вантажних місць та вид упаковки;

6) найменування товарів;

7) вага брутто товарів (у кілограмах) або об’єм товарів (у метрах кубічних), крім великогабаритних вантажів;

Також необхідно разом з митною декларацією подати рахунок (Invoice) або інший документ, який визначає вартість товару, та, у випадках, встановлених МК України - декларацію митної вартості.

Наказом Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики «Про затвердження Переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні» від 01.02.05 р. № 28 встановлено, що вина виноградні, плодові, шампанські та ігристі, інші напої зброджені міцністю від 8,5 % об, що ввозяться з метою продажу або обміну - підлягають обов’язковій сертифікації в Україні. Тому, для ввезення на митну територію України вина, підприємцю необхідно отримати сертифікат відповідності чи свідоцтво про визнання відповідності, виданий або визнаний уповноваженим на те органом.

Звертаю увагу, що відповідно до ст. 15 Закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19 грудня 1995 р. №481/95-ВР, імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності ліцензій.     

Згідно постанови Кабмину «Про затвердження Порядку митного оформлення  товарів, що ввозяться на митну територію України та підлягають обов'язковій сертифікації в Україні, і визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 14 травня 2008 р. N 446 та Закону «Про внесення змін до Закону України "Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини"  від 24.10.02  р. № 191-IV , харчові продукти,  продовольча  сировина,  супутні матеріали, технологічне   обладнання   для    їх    виробництва    підлягають підтвердженню  відповідності шляхом декларування відповідності або сертифікації,  а системи якості їх виробництва  -  сертифікації  в порядку, встановленому законом.

Ст. 4 Закону України « Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції» від 17.07.97 р. № 468/97-ВР передбачено, що продукти, призначені для продажу населенню, що підпадають під визначення другої - двадцять першої груп Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) - сюди входять сир, апельсини, оливкова олія- можуть бути випущені з-під митного контролю на територію України з країн, вільних від карантину, за умови наявності на тарі (коробах, упаковках, розфасовках), а у випадках, визначених Кабміном, безпосередньо на продукті, відомостей про назву продукту, масу (об'єм), склад, із зазначенням переліку використаних у процесі виготовлення інших продуктів харчування, харчових добавок (консервантів), барвників тощо, вмісту хімічних речовин або сполук. Окремо наводяться відомості про енергомісткість, дату граничного строку використання, побічні ефекти споживання або про їх відсутність, назву харчових добавок консервантів (за їх наявності), місце виготовлення, найменування й адресу виробника таких продуктів та посилання на власника торгової марки (за його наявності), а по віднесених до підакцизних товарів - відомості зазначаються згідно із законами України. Ці відомості мають бути виконані українською мовою, за винятком торгової марки, логотипу компанії.

  • 03680, г.Киев, ул. Соломенская, 5 офис 1002
  • +380 (44) 361-56-14
  • +380 (44) 361-56-14
  • Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Мы на карте

Напишите нам

Обратная связь

Ваше сообщение успешно отправлено

Подписка

Рассылки Subscribe.Ru
Право в Украине - теория и практика
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.