Как владельцу интернет-магазина получать свой % легально, с каждого оплаченного наложенного платежа?

Вопрос: 

Есть интернет-магазин по продаже электроники для граждан Украины. Физически сервера расположены за пределами страны. Владелец интернет- магазина, гражданин Украины, не имеет физического склада, не принимает оплату за товар от покупателей. Покупатель получает товар напрямую от поставщика (склад в Украине), расплачиваясь непосредственно с поставщиком (наложенный платеж). Владелец интернет-магазина претендует на % с каждого оплаченного наложенного платежа. Поставщик производит расчет с владельцем интернет-магазина раз в определенный период времени.

Планировалось открытие ООО в Украине: единый налог без уплаты НДС (4%). Однако не очень понятна ситуация с обязательным кассовым аппаратом, а также с определением вида деятельности. Как владельцу магазина получать свой % легально, т.е. чтобы средства считались «белыми» (регистрация ЧП крайне нежелательна, применение офшорных схем: при необходимости - допустимо)?

Ответ:

З отриманої інформації можна дійти висновку, що інтернет-магазин буде тільки місцем розміщення інформації, інакше кажучи, «рекламною площадкою». Тому підприємець вправі зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю відповідно до норм чинного законодавства України, обравши наступні види діяльності керуючись чинним класифікатором (ДК 009:2010):

63.11 Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність

63.12 Веб-портали;

73.11 Рекламні агентства (основний);

46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту;

Також, на мою думку, доцільно додати:

46.43 Оптова торгівля побутовими електротоварами й електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, відтворювання звуку й зображення;

46.51 Оптова торгівля комп'ютерами, периферійним устаткуванням і програмним забезпеченням;

47.91 Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет;

47.99 Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами.

Подальшу співпрацю з постачальником можна будувати за декількома варіантами. Наприклад, договір про надання послуг з реклами або договір посередництва. Теж саме стосується й оплати. Оплату в договорі можна прописати різними зручними способами, наприклад: щомісячна, стала в певному розмірі чи варіаційна в залежності від обсягу продажу товару.

Відповідно до ПК України, щоб знаходитись на третій групі спрощеної системи оподаткування як юридичній особі потрібно відповідати таким вимогам: бути суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20000000 гривень.

Згідно із п. 12 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-В (надалі – Закону № 265/95-В), реєстратори розрахункових операцій (надалі – РРО або касові апарати) та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).

Згідно з п. 1.4 гл. 1 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ від 21 січня 2004 р. № 22 (із змінами та доповненнями), безготівкові розрахунки - це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

Тому, якщо підприємець буде здійснювати розрахунки тільки в безготівковій формі (оскільки на рахунок юридичної особи при здійсненні вищезазначеної діяльності взагалі не буде здійснюватися оплата від покупців, оплата від покупців буде надходити постачальнику) застосування РРО є не обов'язковим.

Проте якщо підприємець буде здійснювати розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) застосування РРО буде обов'язковим відповідно до ст. 3 Закону № 265/95-В.

Додатково повідомляю, що 03.09.2015 р. ВР ухвалено Закон України «Про електронну комерцію», який містить низку вимог щодо зазначеної господарської діяльності.

  • 03680, г.Киев, ул. Соломенская, 5 офис 1002
  • +380 (44) 361-56-14
  • +380 (44) 361-56-14
  • Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Мы на карте

Напишите нам

Обратная связь

Ваше сообщение успешно отправлено

Подписка

Рассылки Subscribe.Ru
Право в Украине - теория и практика
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.